Skip to main content

PRAWO SPADKOWE

Kancelaria Adamczyk specjalizuje się w prawie spadkowym

Prawo spadkowe reguluje sprawy majątkowe spadkodawcy względem jego najbliższych oraz co do realizacji woli wyrażonej w testamencie. Wdrożenie jednak w w życie postanowień testamentu jak i uregulowań ustawowych prawa spadkowego stanowi rzecz niełatwą. Warto pamiętać, że spadek jest ogółem nie tylko praw, ale również obowiązków przechodzących na daną osobę w chwili śmierci spadkodawcy. Z tego też powodu postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku oraz zachowek często wymagają pomocy prawnej.

W ramach prawa spadkowego Adamczyk Kancelaria oferuje kompleksową pomoc polegającą na:

  • doradztwie prawnym z zakresu zasad dziedziczenia,
  • doradztwie prawnym z zakresu procedury spadkowej,
  • doradztwie prawnym z zakresu uprawnień dotyczących dochodzenia zachowku i działu spadku,
  • pomoc w dochodzeniu i ustalaniu zasadności roszczeń związanych z dziedziczeniem i prawem spadkowym, dla osób uprawnionych oraz zobowiązanych,
  • prowadzenie mediacji, w celu wyjaśnienia stronom sporu warunków dziedziczenia, praw i obowiązków oraz odnalezieniu kompromisowego rozwiązania problemu,
  • rozwiązywanie problemów natury formalnej, tj. sporządzanie niezbędnych pism, umów, wniosków i opinii,
  • pomocy w toku czynności notarialnych dotyczących regulacji spadkowych,
  • pomocy w postępowaniu podatkowym dotyczącym prawa spadkowego

Każda sprawa spadkowa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia oraz starannego przeanalizowania, zarówno co do stanu faktycznego jak i interesu klienta. Postępowania spadkowe w praktyce prowadzą do wielu niejasności i wątpliwości związanych z uregulowaniami spadkowymi, dlatego przed rozpoczęciem prowadzenia sprawy staramy się wyjaśnić Klientom wszelkie jej aspekty, możliwości i szanse dla osiągnięcia zakładanego celu.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie dotyczące tego czy będziemy w stanie Ci pomóc, skontaktuj się z nami telefonicznie lub pozostaw wiadomość mailową z opisem problemu. Wówczas odpiszemy lub oddzwonimy do Ciebie. Być może Twój problem należy do zakresu innej dziedziny prawa.